Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

05 listopada 2019 r. 46 dzieci 4- 5 letnich z Zespołu Oświatowego Przedszkola w Stoczku Łukowskim uczestniczyło w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wycieczka była zorganizowana w ramach projektu unijnego „Nasze przyjazne przedszkole - lepszy start w szkole”.

Celem wycieczki było: rozwijanie zainteresowań nauką; inspirowanie dzieci do obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i szukania odpowiedzi; poznawanie nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń; integracja grupy; uwrażliwianie dzieci na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie wycieczki oraz tworzenie okazji do kulturalnego spożywania posiłków w miejscach publicznych.

W Centrum Nauki Kopernik dzieci miały dużą przestrzeń stymulującą je do nieskrępowanego eksperymentowania oraz pełną wolność w odkrywaniu świata. Dzieci eksperymentowały, angażując wszystkie swoje zmysły, bez najmniejszych oporów, bez wstydu przed pomyłką. Napędzały swoją ciekawość poprzez atrakcyjne doświadczenia wodne, samodzielne odkrywanie tajników przyrody. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda świat oczami węża, co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu. Po bardzo atrakcyjnie i aktywnie spędzonym czasie w Centrum Nauki Kopernik dzieci zjadły obiad w prawdziwej restauracji, co również było dla nich dużym przeżyciem.

Wracaliśmy do domu pełni wrażeń, bardzo szczęśliwi i zadowoleni, z pełnymi głowami nowo zdobytych informacji.