Przedszkole w Stoczku Łukowskim pamięta!

Dzieci z naszego Przedszkola wzięły udział w Akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta 2021”, której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu oraz społeczności.

W ramach akcji  dzieci odwiedziły lokalne miejsca pamięci i poznały związaną z nimi historię: pomnik gen. Józefa Dwernickiego, Kapitana AK Wacława Rejmaka ps.„Ostoja”, pomnik ofiar II wojny światowej znajdujący się przy ul. Piłsudskiego oraz cmentarz wraz z kwaterą wojenną, na której spoczywają kombatanci z okresu II Wojny Światowej.

Przedszkolaki wzięły udział w konkursach plastycznych „Stoczek dawniej”, „Stoczek sprzed lat”, których celem było poznanie historii miasta. Dzieci przygotowały również prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Wychowankowie przedszkola uczestniczyli w spotkaniach popularyzujących historię naszego regionu z regionalistką należącą do Towarzystwa Przyjaciół Stoczka oraz przedstawicielem Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W grupach odbyły się pogadanki na temat historii miasta, ważnych postaci z dziejów Stoczka.  Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o gen. J. Dwernickim.

10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Tego dnia przedszkolaki zostały zapoznane z historycznymi wydarzeniami, wykonały  kotyliony, flagi  oraz różne prace plastyczne upamiętniające ten dzień. Z tej okazji dzieci oglądając występ uczniów Szkoły Podstawowej w Stoczku Łukowskim równo o 11:11 zaśpiewały hymn Polski.