Konkurs Plastyczny "Mój Przyjaciel Miś"

W tym roku z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia obchodzonego na całym świecie, 25 listopada w grupie - różowej odbył się Konkurs Plastyczny pt. „Mój przyjaciel Miś”. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych u dzieci. 22 listopada dzieci samodzielnie wykonały w przedszkolu prace plastyczne przedstawiające postać ulubionego misia. Komisja Konkursowa złożona z rodziców miała niełatwe zadanie podczas głosowania. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 25 listopada podczas uroczyście obchodzonego w naszym Przedszkolu Światowego Dnia Pluszowego Misia.

I miejsce  Kalina Piskorz
II miejsce Szymon Szajkowski
III miejsce Alan Głuchowski

Gratulujemy!

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. O święcie tej postaci nie zapomniały  dzieci z naszego przedszkola. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie, duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, oglądały bajki z misiowymi bohaterami, bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy Miś”, „Ja jestem niedźwiadek”, „Dwa malutkie misie", „Jadą, jadą misie", brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach i wykonywały prace plastyczne. Zgodnie z tradycją odbyła się degustacja tortu z wizerunkiem misia.   Miłą niespodzianką była wizyta pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stoczku Łukowskim Pana Dyrektora Tomasza Drosio w przebraniu Kubusia Puchatka i Pani Agnieszki Barej, którzy zachęcali dzieci do odwiedzania biblioteki.
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.