Wycieczka klasy IV a - udział w warsztatach kulinarnych

07.11.2019

7 listopada 2019 roku uczniowie klasy IV a uczestniczyli w wycieczce do Siedlec. W programie wycieczki zaplanowano udział w warsztatach kulinarnych w Kulinarnym Poddaszu oraz seans filmowy w kinie Helios p.t Był sobie pies 2.

W trakcie warsztatów kulinarnych  p.t. “Młody odkrywca smaków i zapachów”  uczniowie poznali historię herbaty, gatunki, aromaty i dodatki do herbat. Tworzyli autorskie kompozycje i wizualizacje herbaciane, według autorskich pomysłów uczniów.

Następnie  przygotowaliśmy główne danie, czyli autorską pizzę, która została skonsumowana na miejscu do ostatniego okruszka. Uczniowie poznali przy tym zapachy i smaki produktów, przypraw oraz tajniki kulinarne kuchni włoskiej. Na zakończenie wspólnie przygotowaliśmy coś słodkiego - Czekoladowe Tiramisu według autorskiego przepisu szefa kuchni. Po wspólnym gotowaniu zaproszono wszystkich do grupowego zdjęcia oraz do indywidualnego pozowania z przyborami kuchennymi w instagramowej ramce.

W trakcie seansu filmowego Był sobie pies 2  uczniowie przekonali się, że psia miłość jest jedyna i niepowtarzalna, każdy z psiaków zaś wie, że najważniejsze w ich życiu jest trwanie u boku swojego pana czy pani. Obejrzeliśmy niezwykle wzruszającą i pełną humoru opowieść o wielkiej przyjaźni człowieka i psa. Głównym celem filmu było kształtowanie wrażliwości, rozwijanie percepcji i wyobraźni moralnej, a także rozwijanie empatii uczniów.