Jasełka bożonarodzeniowe

03.01.2020

20 grudnia 2019 r., jak co roku, w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Uczniowie klas II świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Aktorzy wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, dzieci,  trzech króli, przybywających z darami, aby złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Nie zabrakło też Heroda oraz diabła. Inscenizacji dodały uroku pastorałki i kolędy, które napełniły świąteczną radością i sprawiły, że wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów – uczniów jak i nauczycieli. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa od publiczności. W tak wyjątkowym dniu byli rodzice, dziadkowie, nauczyciele, zaproszeni goście, a wśród nich Pani Iwona Dąbrowska oraz Pani Katarzyna Osiak – Filipczak.

Po zakończonych występach  głos zabrała  dyrektor szkoły Pani Wiesława Milczuk, która podziękowała młodym artystom za przygotowanie jasełek oraz za wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Złożyła świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom, rodzicom, uczniom.  Podziękowała również  rodzicom za  pomoc oraz przygotowanie tak wspaniałych strojów swoim aktorom. Za przygotowanie jasełek odpowiedzialne były Pani Elżbieta Wiśniewska oraz Pani Monika Szczepańczyk.