Obóz sportowy - Sztutowo 2022

23.06.2022

W dniach 06-10.06.2022 roku  uczniowie oddziału sportowego klasy V „a” Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim przebywali na obozie sportowym w Ośrodku Promyk w Sztutowie.
Celem organizacji obozu sportowego było podnoszenie sprawności fizycznej i doskonalenie elementów technicznych dziewcząt w zakresie piłki siatkowej i chłopców w zakresie piłki nożnej. Uczniowie nabywali umiejętności pod okiem kwalifikowanej kadry trenerskiej na bezpiecznych obiektach sportowych na terenie ośrodka: boisko do piłki siatkowej, boisko ze sztuczną trawą do piłki nożnej oraz siłowni zewnętrznej.

Uczestnicy zostali zapoznani z regulaminem obozu i ramowym harmonogramem. Na realizację celów szczegółowych przeznaczone były cztery godziny treningowe dziennie. Działania nastawione były na trening wszechstronny i ukierunkowany. Trening wszechstronny realizowany był poprzez: atletykę terenową, zabawy bieżne, wielobój atletyczny, marsze i marszobiegi, gry i zabawy zespołowe, gry terenowe i pływanie. Trening ukierunkowany obejmował: naukę i doskonalenie elementów technicznych mini piłki siatkowej i mini piłki nożnej w formie zabawowej, zadaniowej i ścisłej, trening małych gier, udział w turniejach siatkówki plażowej, udział w turniejach piłki nożnej.

Poza sferą fizyczną uczniowie uczestniczyli w działaniach o charakterze kulturalnym. Zwiedzili Muzeum Stutthof oraz zapalili znicz pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa, oddając tym samym hołd ofiarom obozu koncentracyjnego.

W czasie pobytu uczniowie wzmacniali swoje relacje w grupie poprzez zajęcia o charakterze integracyjnym: ognisko, dyskotekę, terenowe tory przeszkód. Formą regeneracji po intensywnym wysiłku był wyjazd uczestników do Aqua Parku Reda. W krainie wodnych przygód każdy znalazł atrakcje idealną dla siebie.

Pośród kolorowych basenów i zakręconych zjeżdżalni czekały też prawdziwe rekiny, które pływały w ogromnym akwarium rafowym. Najbardziej zakręconą atrakcją ze wszystkich był Aqua Spinner, czyli pierwsza w Europie zjeżdżalnia obrotowa. Pełni pozytywnych wrażeń, nowych umiejętności sportowych i wspaniałych wspomnień wróciliśmy do Stoczka Łukowskiego.

Pan Marcin Sentkiewicz Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na czele z Panią Krystyną Salamonik sfinansowali połowę kosztów wyjazdu w wysokości 7 000 zł.

Wszystkim sponsorom i zaangażowanym w organizację obozu sportowego serdecznie dziękujemy!