Czerwiec 2023 r.

Uczniowie klasy 6a i 6b podczas lekcji techniki zaprojektowali i wykonali grę - rozpoznawanie symboli elementów elektronicznych. W pracy wykorzystane były przybory do obróbki metalu, stacja lutownicza z gorącym powietrzem zakupiona w ramach realizowanego projektu #laboratoriaprzyszlosci. Zastosowanie i działanie  elementów elektronicznych sprawdzano  na płytkach stykowych oraz wprowadzane zostały  elementy programowania.
Uczniowie klas czwartych mieli okazję zaprojektować modele 3D breloków przy użyciu nowoczesnego oprogramowania oraz laptopa zakupionego w ramach projektu. Zapoznali się z podstawowymi zasadami projektowania modeli oraz z działaniem drukarek 3D, które szkoła posiada.

Efekty programu Laboratoria Przyszłości

Z perspektywy szkoły i nauczyciela:

• Sfinansowanie nowoczesnego wyposażenia - nie tylko wymaganego, ale również dodatkowego, wskazanego przez nauczycieli.
  • Nowe technologie i eksperymenty, ułatwiające przekazywanie wiedzy.
  • Wsparcie w realizacji podstawy programowej, prowadzenie zajęć dodatkowych.
  • Rozwój merytoryczny nauczycieli, nauczyciele zostali przeszkoleni w zakresie projektowania i obsługi drukarek 3D.

Z perspektywy rodzica i ucznia:

• Zwiększenie zainteresowania dziedzinami technicznymi i przyrodniczymi
  • Popularyzacja rozwiązań i umiejętności praktycznych uczniów, połączenie zdobywania wiedzy z przyrodą.
  • Odkrywanie i rozwój talentów oraz inwestycja w lepszą przyszłość młodych.