Wycieczka klas pierwszych do "Bombkolandii"

04.12.2019

27 listopada 2019 r. pierwszaki ze Stoczka Łukowskiego udały się na wycieczkę autokarową do Głęboczycy gmina Dobre. Dzieci przeniosły się w świat bombek. Bombkolandia jest to magiczne miejsce, które łączy dwa tematy Świąt Bożego Narodzenia: Krainę Świętego Mikołaja oraz wizytę w miejscu, gdzie powstają bombki.

W trakcie pobytu w Bombkolandii na dzieci czekały następujące atrakcje:

- Pokaz, jak powstają szklane ozdoby choinkowe,

- Malowanie bombek, które potem otrzymały w prezencie,

- Poczta Świętego Mikołaja. Dzieci pisały lub rysowały list do Św. Mikołaja, a następnie wrzucały go do skrzynki pocztowej Świętego Mikołaja.

- Urządzenie do Mielenia Złych Uczynków. Każdy ma jakieś grzeszki na sumieniu. Wystarczyło je spisać na kartce i wrzucić do czarodziejskiej skrzyni, która niszczyła grzeszki i wysyłała je w zapomnienie.

- Wizyta w Gabinecie Świętego Mikołaja. Pierwszaki miały możliwość rozmowy z Mikołajem i poproszenie Go o wymarzone prezenty.

Pobyt w Bombkolandii okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji  dzieci wraz z paniami wychowawczyniami wsiadły do autokaru i udały się w drogę powrotną do Stoczka Łukowskiego. Mimo lekkiego zmęczenia uśmiechy na twarzach dały wyraz temu, że wycieczka była bardzo udana.