Logo

News

News zdjęcie id 256

NAUCZANIE ZDALNE od 25 marca 2020r.

23.03.2020

Szanowni Rodzice,

W piątek 20 marca 2020 roku ukazały się rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej odnośnie wydłużenia okresu zawieszenia zajęć dydaktyczno - wychowawczych w szkołach do dnia 10 kwietnia 2020 roku oraz odnośnie wprowadzenia od środy 25 marca 2020 roku nauczania na odległość dotyczącego realizacji podstawy programowej wraz z ocenianiem postępów uczniów.

Poniżej przedstawiamy zasady komunikowania się z nauczycielami oraz zasady organizacji kształcenia z wykorzystaniem metod i technik zdalnego nauczania w Zespole Oświatowym w Stoczku Łukowskim.

Klasy I - III oraz oddział przedszkolny

  • Konsultacje mailowe i telefoniczne dla uczniów i ich rodziców

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek – w godz. 10:00 – 11:00,

środa - w godz. 15:00 – 16:00;

  • Wysyłanie prac/materiałów przez nauczycieli: codziennie w godz. 8:00 – 10:00;
  • Odsyłanie przez uczniów prac wyznaczonych przez nauczyciela do odesłania lub oceny, codziennie w dni nauki szkolnej lub w terminach wyznaczonych przez nauczycieli w godz. 8:00 – 16:00.

Klasy IV – VIII

  • Konsultacje mailowe i telefoniczne dla uczniów i ich rodziców

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek – w godz. 10:00 – 11:00,

środa - w godz. 15:00 – 16:00;

  • Wysyłanie prac/materiałów przez nauczycieli: codziennie w godz. 8:00 – 10:00, przedmioty zgodnie z dotychczasowym tygodniowym planem lekcji,
  • Odsyłanie przez uczniów prac wyznaczonych przez nauczyciela do odesłania lub oceny, codziennie w dni nauki szkolnej lub w terminach wyznaczonych przez nauczycieli w godz. 8:00 – 16:00.

W najbliższym czasie nauczyciele przedmiotów przekażą Państwu wytyczne odnośnie tematów zadawanych lekcji.

Praca zdalna często będzie wymagała dłuższej pracy przy komputerze, dlatego też warto znać i zachować bezpieczeństwo i higienę pracy z komputerem:

Monitor komputera nie powinien odbijać światła. Ekran powinien być ustawiony pod właściwym kątem względem źródeł światła. Źródło światła nie może znajdować się z tyłu ani z przodu komputera. Lampka powinna zostać ustawiona nad ekranem. Optymalne jest ustawienie lampki bokiem do ekranu, aby światło padało na klawiaturę z lewej strony. Odległość między brzegiem biurka i ustawioną klawiaturą powinna być większa niż 10 cm. W przeciwnym razie, po zakończeniu pracy z klawiaturą, może pojawić się ból nadgarstków. Nie powinno się pisać na klawiaturze bez oparcia nadgarstków. Odległość między ekranem a użytkownikiem komputera powinna wynosić co najmniej 40 cm, ale nie więcej niż 75 cm. Górna krawędź monitora nie powinna natomiast znajdować się wyżej niż linia wzroku użytkownika. Wysokość stołu i krzesła musi pozwalać na zachowanie minimum kąta prostego między ramieniem a przedramieniem osoby korzystającej z komputera. Podczas godziny pracy przy komputerze użytkownik powinien przez minimum 5 minut wykonywać inne czynności w innej pozycji. By uniknąć przeciążenia wynikającego z pracy przy komputerze, należy pamiętać o systematycznej pracy, co pozwoli uniknąć kumulacji zadań i długiego czasu przebywania przed monitorem, a zaznaczyć trzeba, że wszystkie przedmioty nauczania wymagają pracy zdalnej.

Ważne jest odpowiednie motywowanie i wspieranie dzieci w systematycznym uczeniu się w domu. Mając też na uwadze fakt wykonywania przez rodziców obowiązków służbowych ograniczających ilość czasu sprawowania nadzoru nad dzieckiem w domu, możliwości dostępu ucznia do Internetu w warunkach domowych i wielodzietność rodzin, należy unikać nadmiernego obciążania uczniów przekazywanymi zadaniami przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

Należy również pamiętać o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uczniu:
Nigdy nie podawaj osobom poznanym w Internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu informacji. Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć – nie wiesz, do kogo naprawdę trafią. Jeżeli wiadomość, którą otrzymałeś jest wulgarna lub niepokojąca nie odpowiadaj na nią. Pokaż ją swoim rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w Internecie. Ktoś, kto podaje się za twojego rówieśnika, w rzeczywistości może być dużo starszy i mieć wobec ciebie złe zamiary. Kiedy coś lub ktoś w Internecie cię przestraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Internet to skarbnica wiedzy, ale pamiętaj, że nie wszystkie informacje, które w nim znajdziesz, muszą być prawdziwe. Staraj się zawsze sprawdzić wiarygodność informacji. Szanuj innych użytkowników Internetu. Szanuj prawo własności w Sieci. Jeżeli posługujesz się materiałami znalezionymi w Internecie, zawsze podawaj ich źródło pochodzenia. Spotkania z osobami poznanymi w Internecie mogą być niebezpieczne. Nie spędzaj całego wolnego czasu przy komputerze. Ustal sobie jakiś limit czasu i staraj się go nie przekraczać. W Sieci krąży coraz więcej wirusów, które mogą uszkodzić komputer. Czy masz zainstalowane oprogramowanie antywirusowe? Jeżeli nie, to porozmawiaj o tym z rodzicami. Wybierzcie wspólnie i zainstalujcie odpowiedni program.

Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wielkie wyzwanie.

Proszę Państwa o współpracę, wyrozumiałość i cierpliwość.

 

/-/ Wiesława Milczuk – dyrektor szkoły

 

WIĘCEJ IFORMACJI -  KLIKNIJ

https://www.gov.pl/web/edukacja/lekcje-z-internetu

Dyrektor zaprasza

Ewa Cizio

Zespół Oświatowy w Stoczku Łukowskim
Plac Wielgoska 5
21-450 Stoczek Łukowski

Tel: (25) 797 01 62

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.