NAUCZANIE ZDALNE W PRZEDSZKOLU od 25 marca 2020r.

Szanowni Rodzice,

Czas, kiedy zamknięte są przedszkola, to czas trudny, ale spróbujmy go dobrze wykorzystać.

Pamiętajcie, aby czas spędzony w domu nie był czasem przed telewizorem czy tabletem z puszczoną bajką. Kluczem do sukcesu jest prowadzenie zabaw/zajęć, podobnych do tych, do których dziecko jest przywiązane na co dzień. Nie zakłócajmy rutyny dziecka, którą do tej pory znało. Dziecko nadal powinno sprzątać swoje miejsce pracy, zabawki, codziennie samo się ubierać, rozwijać swoje umiejętności, zainteresowania, panować nad emocjami. Każda rozmowa z dzieckiem to rozwijanie słownictwa, poczucia własnej wartości, poszerzanie wiedzy. Utrzymujmy codziennie podobny do przedszkolnego rytm dnia, rytuały oraz obowiązki, to przejdziemy przez tę wyjątkową sytuację bez nadmiernego stresu dla dziecka i dla nas samych.

Zasady funkcjonowania przedszkola na odległość

Grupy przedszkolne

Konsultacje mailowe i telefoniczne dla rodziców i dzieci z wychowawcą grupy, wysyłanie przez wychowawców: materiałów/zadań/zabaw/ kart pracy/pomysłów, które można wykorzystać, w dni pracy przedszkola – w godz. 1000 – 1300

Rodzicu:

wykonanych kart pracy, zadań, ich zdjęć, filmików z udziałem dzieci podczas pracy nie należy przesyłać,

· wykonane prace, zadania należy gromadzić i dostarczyć kiedy oddział/przedszkole będzie kontynuował/o normalne funkcjonowanie.

Zachęcam do kontaktu z wychowawcą. Proszę o wyrozumiałość i życzliwość wobec nauczycieli.

Pozdrawiamy nasze przedszkolaki.

Życzymy dużo zdrówka.