Światowy Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym i świetlicy szkolnej

25.11.2021

25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto.

Tego szczególnego dnia do dzieci z oddziału przedszkolnego przybył ich ulubiony pluszowy miś, który był honorowym gościem. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Następnie dzieci obejrzały projekcję popularnej bajki „Miś Uszatek”. Kolejnym punktem spotkania były zabawy z misiem, zabawy przy misiowych piosenkach oraz recytacja wiersza. Dzieci wspaniale poradziły sobie podczas zabaw. Przyszła  pora na  „Słodkie, małe co nie co” czyli tort w kształcie misia.

Dzień ten był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

Światowy Dzień Pluszowego Misia był również motywem przewodnim różnych zajęć organizowanych w świetlicy szkolnej. Dla uczczenia tego święta, dzieci dowiedziały się jaka jest historia pluszowego misia i dlaczego zdobywa on sympatię dzieci na całym świecie.

Dużą radość sprawiły dzieciom zajęcia plastyczne, podczas których mogły wykazać się dużą inwencją twórczą. Podczas zajęć wybrzmiewały piosenki o misiach a dzieci mogły sobie nucić i śpiewać. Miła atmosfera obchodów Święta Pluszowego Misia i radość towarzysząca tworzeniu z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci.