12.01.2022

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej i nasza biblioteczna tradycja.  Uroczystość odbyła się 10 stycznia 2022 r. Głównym celem było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Następnie musieli wykazać się znajomością bajek i baśniowych postaci, z czym sobie doskonale poradzili.

W kolejnym punkcie spotkania uczniowie klasy I a oraz I b uroczyście przyrzekli, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę z projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”.  Po przyrzeczeniu nastąpiło wypożyczenie pierwszej książki.

Uroczystość w bibliotece przeprowadził niezawodny aktyw biblioteczny -  uczennice z klasy V b (Ania, Maja, Oliwia i Zuzia) i IV a (Basia, Daria i Oliwia).

Najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.