Dzień Ziemi 2022 “Zainwestuj w naszą planetę!”

28.04.2022

Dzień Ziemi (Earth Day), największe ekologiczne święto świata, obchodzone jest 22 kwietnia. Dodatkowo, Organizacja Narodów Zjednoczonych wyznaczyła tę datę jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Tegoroczne obchody tego święta odbywały się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.

To coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie. Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety!
Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego święta. W klasach I-III przeprowadzone zostały zajęcia promujące ochronę środowiska.

Odbył się również konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt. „Misja: Czyste powietrze. Projekt: Smogożerca”.

Nasi najmłodsi także uczą się, jak żyć ekologicznie. Z tej okazji w oddziale przedszkolnym dzieci uczestniczyły w zabawie plastycznej „Nasza zielona Ziemia”.

Również wychowankowie świetlicy włączyli się w obchody tego święta i realizowali zajęcia o charakterze edukacyjno-ekologicznym, w trakcie których poznawali zasady zachowań proekologicznych, wykonywali prace plastyczno-techniczne pt. „Moja Ziemia". Podczas zajęć wychowankowie brali też udział w zabawach ekologicznych i oglądali filmy ekologiczne o ochronie środowiska, segregacji śmieci.
Podsumowaniem zajęć było wykonanie gazetki świetlicowej o tematyce ekologicznej. Nie mogło zabraknąć też zdjęć naszych prac.