TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

21.09.2022

Profilaktyka chorób zakaźnych jest niezwykle ważna z uwagi na bardzo szybkie ich rozszerzanie się. Profilaktyka obejmuje między innymi dbałość o higienę osobistą, szczepienia ochronne oraz ograniczenie kontaktu z chorymi.

W dniach 12 – 16 września 2022 r. w Zespole Oświatowym w Stoczku Łukowskim została przeprowadzona kampania edukacyjno – informacyjna, której celem było uświadomienie uczniom, rodzicom i nauczycielom potrzeby dbania o zdrowie własne i najbliższych oraz kształtowanie nawyków niezbędnych do jego ochrony. W klasach 0-III wychowawcy przeprowadzili pogadanki na zajęciach z edukacji społecznej i przyrodniczej, natomiast w klasach IV-VIII na godzinie wychowawczej uczniowie obejrzeli film edukacyjny (dostępny na stronie MEiN).

Kolejny zasób wiedzy na temat profilaktyki chorób zakaźnych przekazała pielęgniarka szkolna podczas prelekcji dla uczniów klas 0-III i IV-VIII.

Uczniowie w swoich klasach przygotowali gazetki tematyczne i plakaty profilaktyczne.

Nauczycielka biologii przeprowadziła lekcje o chorobach zakaźnych w kl. VII.

Dla rodziców przed wejściem do szkoły urządzono stoisko profilaktyczne z ulotkami informacyjnymi o chorobach zakaźnych, takich jak: grypa, krztusiec, WZW, poliomyelitis, odra, COVID-19. Dyżury przy stoisku pełniły uczennice z klas VI, VII i VIII.

Nad realizacją kampanii „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych” czuwała pedagog szkoły – p. Danuta Żebrowska.