Logo

News

News zdjęcie id 473

Narodowe Święto Niepodległości

12.11.2022

 

 

 

Bijcie dzwony, nieście w świat wieść!
Polska wolna, Polska wolna!
A my winniśmy cześć tym,
co dla naszej Ojczyzny ginęli i cierpieli dla niej,
a ona rozkwitła nowa, wspaniała, wolna!

 

 

11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę.

Z tej okazji 10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Uczniowie z klasy VI "a" i VI "b" przypomnieli o 123 latach niewoli narodu polskiego i jego dążeniach do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Ogromną ciekawość zgromadzonych wywołał taniec „Polonez” oraz „Taniec z flagą.” Wydarzenie zakończyło się przemówieniem p. Dyrektor Ewy Cizio oraz Burmistrza Miasta Stoczek Łukowski p. Marcina Sentkiewicza. 

Cieszymy się, że występ młodych wykonawców, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowania, spotkał się z dużym aplauzem zarówno ze strony ich kolegów jak i nauczycieli. Tegoroczna akademia miała na celu uświadomić uczniom takie wartości jak wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm.

Całość została przygotowana przez wychowawców klas VI -  p. Anetę Gac i p. Paulinę Wdowiak. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był p. Piotr Rosa. Przepiękną dekorację stworzyła p. Alina Pięta. Serdecznie dziękujemy za wartościową lekcję historii.

Dyrektor zaprasza

Ewa Cizio

Zespół Oświatowy w Stoczku Łukowskim
Plac Wielgoska 5
21-450 Stoczek Łukowski

Tel: (25) 797 01 62

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.