Wycieczka klas drugich

19.03.2023

16 marca 2023 r. po raz trzeci uczniowie klasy 2a oraz 2b zdobywali wiedzę  w Teatrze  Guliwer. Obejrzeli spektakl „Sen na gapę” Grzegorza Uzdańskiego.  To niezwykle barwna opowieść o marzeniach, niewielkich smutkach i nieco większych strachach, które mieszkają w środku każdego z nas. Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Tytułowy sen, zamiast przyśnić się, trafia do działu dziennego, czyli krainy myśli, wspomnień i uczuć głównej bohaterki, gdzie wyrusza w podróż w poszukiwaniu skradzionego biletu. Podczas wędrówki poznaje pewną energiczną dziewczynkę oraz orła, który nie jest pewien, czy sam jest wystarczająco godny na godło. Kim są  tajemnicze postaci mieszkające w głowie bohaterki i czy sen odzyska swój zagubiony bilet.
Spektakl poprzedzony był etiudą teatralną przybliżającą jedno z zagadnień z obszaru teatru i sztuki współczesnej: DIALOG. Edukację teatralną i kreatywną wspomaga Teatralnik Guliwera, w którym znajduje się  6 kart kreatywnych a wśród  nich karta DIALOG.  Uczniowie bawili się słowem, szukali synonimów, skojarzeń, wyobrażali słowo „dialog” oraz ilustrowali je wybranym kształtem na edukacji polonistycznej.
Po wizycie w Teatrze udali się do Klockownii - zaprojektowana dla dzieci w wieku 0-12 lat, sala zabaw łączy rozrywkę z nauką i praktyką skupienia, dając dzieciom szansę na rozwijanie logiki, wyobraźni przestrzennej, kreatywności, budowanie pewności siebie oraz rozwijanie i ćwiczenie relacji z  innymi dziećmi. Odbyli fascynującą podróż do wybranych krajów. Towarzyszyła im odprawa lotniskowa a następnie budowa wybranego obiektu charakterystycznego dla poznanego kraju. Mogli również bawić się klockami dużymi, miękkimi, plastycznymi i magnetycznymi.
Za organizację i opiekę odpowiadały panie: Elżbieta Wiśniewska, Monika Szczepańczyk oraz Sylwia Staniszewska.