Drugoklasiści w Teatrze Guliwer w Warszawie

19.05.2023

18 maja uczniowie klas drugich po raz kolejny gościli w Teatrze Guliwer w Warszawie, gdzie obejrzeli sztukę pt. "Orecchio, brat Pinokia" autorstwa belgijskiego dramatopisarza Merlina Vervaeta w tłumaczeniu Jana Nowaka. Ada Tabisz – reżyserka spektaklu przedstawia nam opowieść o dylematach związanych z własną tożsamością i nie zawsze łatwą relacją z rodzeństwem. Głownym bohaterem sztuki jest bowiem Orecchio - nieznany nikomu brat sławnego na cały świat Pinokia.
Jak to jest mieć brata tak słynnego, że sam Disney kręci o nim filmy?
Jak to jest zawsze być tym drugim, w niczym nieprzypominającym cech tego pierwszego i zawsze lepszego? „Orecchio, brat Pinokia” to historia o wyjątkowości każdego z nas.
Po udanym spektaklu uczniowie udali się do parku trampolin Stacja Grawitacja, gdzie pod okiem swoich opiekunów oraz instruktorki wzięli udział w zajęciach i zabawach sportowych. Nasi podopieczni wykazali się ogromnymi zasobami energii i sprawnością fizyczną, niestraszne były im ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód czy też skoki z wieży na ogromne poduchy.
Wizytę w stolicy zakończyliśmy posiłkiem w Pizza Hut. Opiekę nad uczniami sprawowały panie:
Elżbieta Wiśniewska, Monika Szczepańczyk, Sylwia Staniszewska, Katarzyna Stodolska oraz nasz sympatyczny gość z Chin, Keung.