OBÓZ SPORTOWY ZAKOPANE 2023

24.05.2023

W dniach 15-20 maja 2023 roku w Zakopanem uczniowie oddziału sportowego kl. VI „a” uczestniczyli w obozie sportowym.
Głównym celem wyjazdu był trening  umiejętności technicznych i taktycznych w zakresie piłki siatkowej dziewcząt i piłki nożnej chłopców.  Uczestnicy nabywali umiejętności pod okiem kwalifikowanej kadry trenerskiej na bezpiecznych obiektach sportowych ośrodka API, umiejscowionym w malowniczej lokalizacji u podnóża Tatr. Przy niesprzyjających warunkach pogodowych korzystaliśmy z hali sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.
Poza treningami sportowymi wyruszyliśmy w wędrówkę z przewodnikiem górskim nad Morskie Oko, a siły regenerowaliśmy w termach Gorący Potok w Szaflarach. Kolejną z atrakcji był wjazd kolejką linową na Gubałówkę, gdzie piękny krajobraz gór zapierał dech w piersiach. Zwiedzaliśmy  zabytki Zakopanego, Krupówki i Wielką Krokiew. Jedną z wielu atrakcji była wycieczka do Papugarni, gdzie obcowanie ze zwierzętami przyniosło dużo uśmiechu i radości. Nie zabrakło działań o charakterze integracyjnym: wieczór gier planszowych, oglądanie wspólnie meczy w Strefie Kibica oraz ogniska podsumowującego obóz sportowy.
Mieliśmy zaszczyt spotkać się z byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej- Mirosławem Szymkowiakiem, który przybliżył uczniom swoją karierę i zmotywował do dalszej, ciężkiej pracy.
Pan Marcin Sentkiewicz Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych sfinansowali koszty wyjazdu w wysokości 9 000 zł. Wszystkim sponsorom i zaangażowanym w organizację obozu sportowego serdecznie dziękujemy!
Pełni wrażeń po tygodniu wypełnionym treningami sportowymi i atrakcjami wróciliśmy szczęśliwie do Stoczka Łukowskiego. Zmotywowani do dalszej pracy planujemy kolejny obóz sportowy!