Wręczenie nagród w konkursie „Razem dbajmy o czyste powietrze”

24.10.2023

Mimo, że konkurs plastyczny „Razem dbajmy o czyste powietrze” został już rozstrzygnięty, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego nadal stwarza okazje do wspólnych spotkań dla jego tegorocznych uczestników.
W środę 18 października 2023 r. w siedzibie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego w Lublinie odbyła się tym razem uroczystość wręczenia nagród dzieciom wyróżnionym w konkursie. Do Lublina na zaproszenie wicemarszałka Michała Mulawy przyjechało z rodzicami pięćdziesięcioro spośród setki wyróżnionych młodych artystów.
Wyróżnionymi z naszej szkoły byli następujący uczniowie:

• Amelia Celej z klasy I a,
  • Julia Pasik z klasy II a
  • Adrian Drosio z klasy II a.

Na naszych milusińskich czekała tu uroczysta gala rozdania dyplomów i nagród ufundowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Każde dziecko otrzymało grę planszową i książkę o łącznej wartości 150 zł. Wszystkim laureatom gratulowali: Wicemarszałek Michał Mulawa, dyrektor Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych (DŚiZN) Janusz Bodziacki oraz dyrektor Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Paweł Łapiński. Uroczystość poprowadziła zastępca dyrektora DŚiZN Emilia Flis.
Dodatkową atrakcją dla miłych małych gości były warsztaty przyrodnicze, czyli nietypowa lekcja o pięknie naszej przyrody przygotowana przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych.
Nadmienić należy, że wyzwanie okazało się na tyle ciekawe, że do konkursu zgłosiło się aż 1634 uczestników.
Serdecznie gratulujemy wyróżnienia naszym uczniom i zachęcamy pozostałych uczniów do brania udziału w konkursach.