Logo

News

News zdjęcie id 642

"Globalne podwórko" - zlot łukowskich harcerzy w Żdżarach 21-24 czerwca

28.06.2024

Wakacje rozpoczęte! smiley
11 DH ,,Harcerze z doliny Świdra" powróciła już ze zlotu Hufca ZHP Łuków w Żdżarach. „Globalne Podwórko” – pod tym hasłem w dn. 21 – 24 czerwca 2024 r. odbył się zlot łukowskich harcerzy, podczas którego Druhny i druhowie ze Stoczka Łukowskiego, Łukowa i Radzynia Podlaskiego odpoczywali na Ranczu „Pod Bocianami” i uczyli się o historii, przyrodzie i różnych kulturach.

W programie znalazły się zajęcia, które umiejętnie łączyły zagadnienia z zakresu edukacji globalnej z poznawaniem przyrody i dziejów ojczystych. Harcerze uczestniczyli w grze terenowej „Kulturowy ślimak”, przygotowali stroje z rozmaitych stron świata. Przy ognisku mówili o postawie tolerancji, otwarciu na różnorodność i współpracy. Udali się także na spacer ekologiczny ścieżką dydaktyczną „Rezerwat Jata”, gdzie podziwiali bogactwo fauny i flory łukowskich lasów, a także zdobywali wiedzę o losach powstańców styczniowych i partyzantów z okresu II wojny światowej. Ks. Stanisław Brzóska, ppłk Andrzej Wacław Rejmak „Ostoja”, por. Piotr Nowiński „Paweł”, por. Stefan Kosobudzki „Sęk” i ich dokonania nie powinny być już dla młodzieży tajemnicą. Podczas zlotu nie zabrakło także czasu na grę „Jagodowe pole”, która uczyła rozsądnego gospodarowania zasobami środowiska i zajęć na temat ekologii.

Zlot „Globalne Podwórko” w Żdżarach przygotowała komenda w składzie: phm. Sylwia Staniszewska – komendantka, hm. Michał Mojski – zastępca komendantki, pwd. David Manukyan – oboźny i kwatermistrz oraz pwd. Natalia Reczek i pwd. Iga Kowalska – wychowawczynie. Do prowadzenia zajęć włączyły się również: pwd. Anna Hołownia, hm. Magdalena Czerska-Sadło, Aleksandra Szuper, Lena Staniszewska, Lena Ostrowska. Przedsięwzięcie doszło do skutku dzięki wsparciu pana Tomasza Reczka, pana Sławomira Rybki – sołtysa wsi Żdżary oraz Nadleśnictwa Łuków. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. Wyjazd został dofinansowany w ramach zadań publicznych, realizowanych we współpracy z miastem Łukowem, miastem Radzyń Podlaski, Powiatem Łukowskim oraz z władzami samorządowymi Województwa Lubelskiego – w programie „Plenery edukacyjne 2024”. 

Dyrektor zaprasza

Ewa Cizio

Zespół Oświatowy w Stoczku Łukowskim
Plac Wielgoska 5
21-450 Stoczek Łukowski

Tel: (25) 797 01 62

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.